Online učebnice o významných osobnostech Plzně

Projekt “Významné osobnosti Plzně” představuje možný učební materiál ve formě virtuální knihy s interaktivními prvky.

Kniha je určena pro žáky 2. stupně základních škol. Využít ji lze například v hodinách dějepisu či občanské výchovy. V rámci mezipředmětových vztahů je však reálné s knihou pracovat i v jiných předmětech.

Virtuální kniha se skládá z 12 kapitol, přičemž každá z nich shrnuje základní a zajímavé informace o jedné z dvanácti osobností města Plzně. Vybrané osobnosti jsou přímo plzeňskými rodáky nebo lidmi, kteří ve městě zanechali svůj neodmyslitelný odkaz. Kniha je zároveň doplněna o řadu fotografií a QR kódů, které při načtení čtenáře přenesou na webové stránky nebo spustí různé audiovizuální materiály. Na poslední straně knihy se nachází závěrečné slovo společně s posledním QR kódem, pod kterým se skrývá závěrečné opakování na Wordwallu.

Portfolio s informacemi o projektu

Autoři projektu: Jílek, Jakoubek, Pláteníková, Roubalová, Štveráková

Číslo projektu: 15-2023/2024